Pokládka dlažby

Mít vlastní terasu, to je cílem řady domácností. Místo, kde se dá každý den odpočívat nebo slavit různé události s přáteli, se nabízí přímo na vaší zahradě. Stačí sladit jednotlivé doplňky v jeden harmonický celek. Pokud jste už o terase přemýšleli, určitě jste se také seznámili s moderními možnosti, které se nabízejí. Kromě teras ze dřeva se nabízí také venkovní dlažba v imitaci dřeva či kamene. Pokládání dlažby na terče přináší variantu, která nepočítá s lepidlem, procesem schnutí a dlouhým čekáním.

Vhodná alternativa pro komerční prostory
V čem spočívají největší výhody? Pokládka dlažby na terče je rychlá a nenáročná, hodí se například pro komerční prostory, kterými projdou každý den stovky lidí a je velice efektivní také na terasách rodinných domů. Existují dvě varianty terčů, přičemž jedna z nich je výškově nastavitelná a umožní tak staviteli, aby se vypořádal se všemi nerovnostmi terénu. Dlažbu je totiž možné dát pouze tam, kde je dokonale rovný a stabilní povrch. Nespornou výhodou je, že výškově nastavitelné terče si poradí i s větším spádem a lze je upravovat i poté, co už je dlažba položená (k tomuto účelu slouží speciální klíč). Naproti tomu varianta, kterou nelze výškově nastavit, je vhodná právě pro balkon nebo terasu.

Pokládka dlažby na terče
V případě dotazů nás kontaktujte: +420 720 020 313
Pokládka dlažby na terče

Půjde to i bez vrstvy betonu

Pokládka dlažby na terče se obejde bez betonové vrstvy, vyžaduje totiž jen hydroizolační fólii. Jde o ekonomickou variantu, která je velmi spolehlivá a vydrží dlouhé roky. Dlaždice odolají zatížení, přitom samotná konstrukce bude lehká a případné rozebrání nebude náročným úkolem. Je to v podstatě stavebnice. Když skončí obvyklá letní sezona, můžete dlažbu rozebrat a na jaře zase sestavit, což se hodí hlavně pro venkovní prostory restaurací. Snadná bude také případná oprava. A v čem tkví další výhody této varianty?

  • Jednotlivé dlaždice mají vysokou nosnost, která běžně dosahuje hranice 1 000 kg na dlaždici.
  • Povrch je dokonale rovný, současně nabídne majitelům perfektní zvukovou izolaci.
  • Terče jsou vždy konstruovány tak, aby jim nevadila velmi nízká, resp. vysoká teplota.
  • Zajištěno je také odvodnění. Díky volné spáře mezi dlaždicemi je odtok vody plynulý.

Pokládka na sucho je jednodušší

Bez chemie a betonu, to je další výhoda, která je spojená s touto variantou. Pokládka dlažby na terče je tzv. na sucho a nebrání vedení instalací elektřiny, vody a podobně. Průtrž mračen neznamená louže, protože odtok vody je velmi důmyslně vyřešen a celá realizace je poměrně snadná. Oproti variantě, kde se zapojuje lepidlo a beton, budete potřebovat pouze odlamovací nůž, klasický svinovací metr, elektrickou řezačku a úhlovou brusku. Ve hře tedy není žádné speciální nářadí. Počet terčů je určený typem dlaždic, v některých případech stačí montáž do všech rohů. Ve většině případů stačí tři terče je jeden metr čtvereční dlažby.

Terče jsou velmi odolné
Nejde jen o teploty, odolají totiž mrazům i letním vedrům. Terče si poradí také s UV zářením nebo například kyselinami. Stávají se proto ekonomickou a současně spolehlivou alternativou pro zahrady rodinných domů i komerční prostory. Nabízí jednoduchost a stabilitu v jednom, postarají se o perfektně rovný povrch.

Pokládka dlažby na terče