Zahradní terasy

Zahradní terasy pro odpočinek po náročném dnu v obklopení zeleně? Češi jsou národem zahrádkářů, velmi rádi pěstují okrasnou flóru a věnují se jí o volných víkendech. Setkání s přáteli nebo relaxace ve společnosti rodiny, možností se nabízí opravdu hodně. Pokud už dlouho přemýšlíte o terase, měli byste mít jasno o tom, kde ji přesně chcete umístit. Jsou i další otázky, které je nutné vyřešit, než svěříte tuto zakázku odborníkům. Ke slovu možná přijdou i různé terénní úpravy, záleží také na účelu využití a volbě materiálu. Zajímavou variantou se může stát exotické dřevo.
Nábytek pro zahradní terasy
Velmi důležitý je také výběr doplňků. Zahradní terasy si zaslouží lehátko, stůl nebo posezení pro více lidí, promyslete proto, jak budete rozdělovat jejich prostor. Kolik lidí bude na terase trávit svůj volný čas? Velikost je nutné přizpůsobit jejich počtu. Například, pokud jde o stůl pro šest osob, počítejte, že zabere čtyři metry čtvereční, a pokud chcete zajistit potřebný komfort všem hostům, bude to spíše dvojnásobek. Pokud ale budete na terase trávit čas prakticky jen ve dvou, zřejmě budou podobné rozměry zbytečné a spokojíte se s menší variantou.

Zahradní terasy
V případě dotazů nás kontaktujte: +420 720 020 313
Zahradní terasy

Osvětlení terasy promyslete dopředu

Pokud plánujete stavbu zahradní terasy, berte v úvahu také stíny okolních staveb, případně i keřů nebo stromů. Otázka, která je spojená se světlem a stínem, je velmi důležitá. V některých místech je stín trvale, jinde bude spíše později odpoledne. Chcete, aby na terasu svítilo slunce? Zvážíte nějakou formu zastřešení, které chrání nejen před deštěm, ale hlavně před letními paprsky? Mimochodem, pokud byste si nejraději zvolili místo, kde je pařez, nemusíte měnit plány. Pařezy se dají odstranit, nemusí vám dělat starosti.
Klíčový je také výběr dřeva
Hustota dřeva, jeho tvrdost a třída odolnosti, to jsou atributy, které byste měli vzít v úvahu při volbě vhodné varianty pro zahradní terasy. Dřevo je materiálem, jenž ladí s okolní přírodou a pro mnohé je tedy favoritem před betonem nebo dlažbou. Zatímco bukové, jedlové nebo modřínové dřevo není příliš odolné, tropické dřeviny nabídnou kvalitu a dlouholetou trvanlivost. Například cedrové dřevo nabídne trvanlivost 15 až 25 let, ještě lepší výsledky nabídne Garapa nebo Massaranduba. Po ošetření pomocí terasového oleje vyžaduje jen minimální údržbu.

WPC materiál je zajímavou alternativou

Novinkou ve světě zahradních teras je WPC, materiál, jenž je také běžně označován jako dřevoplast. WPC (wood-plastic composite) kombinuje několik různých prvků. Převažuje dřevo, které je doplněno polyethylenem nebo PVC a dalšími složkami. Zahradní terasy z dřevoplastu jsou tvarově stálé a odolají rozmarům počasí. Nepředstavují novinku na trhu, protože WPC je v západoevropských zemích běžné už několik desetiletí. Životnost tohoto materiálu je minimálně stejná, jako v případě exotických dřevin. Výhodou je minimální údržba, a především odolnost vůči plísni nebo hnilobám. Tyto terasy také mohou být umístěny v blízkosti vodních ploch. Materiál je zdravotně zcela nezávadný a odolá mrazivým teplotám. Po dešti nebude kluzký, nevadí mu UV záření, je velmi tvrdý a odolný.

Zahradní terasy