Terasy z dřevoplastu

Útulný domov není samozřejmost, každý z nás pro něj musí něco udělat. Nejde jen o úklid nebo rekonstrukci interiérů. Jistě, venkovní posezení s přáteli nad šálkem kávy na prosluněné terase je skutečně milým zpestřením letních týdnů. Pokud jste někdy přemýšleli o takovém doplňku, není proč váhat. Ke každé zahradě se hodí další prvky, jako je například altán, pergola, pískoviště pro děti a také terasa následovaná bazénem, kde si mohou všichni členové rodiny společně odpočinout. Dnešní doba přeje rozmanitosti, proto se pojďme podívat na jeden typ materiálu, kterému patří budoucnost.
Dřevoplast má dlouhou životnost
Nevadí mu vlhkost, poradí si s povětrnostními vlivy a odolá plísni nebo dřevokazným houbám, žádá si jen minimální údržbu a vydrží až dvě generace. Terasy z dřevoplastu jsou oblíbencem moderního světa, který v sobě snoubí komfort a účelnost. Tento materiál je stálobarevný a nemusíte jej nechat natírat speciálním terasovým olejem, což znamená úsporu do budoucna. Imituje dřevo natolik dokonale, že je na první pohled k nerozeznání od exotické klasiky, originální textura je jeho velkou předností.

Terasy z dřevoplastu
V případě dotazů nás kontaktujte: +420 720 020 313
Terasy z dřevoplastu

Výběr odstínu je na vás

Chtěli byste imitaci cedru nebo jiné dřeviny? Samozřejmě, terasy z dřevoplastu si můžete přizpůsobit vlastní představě. WPC neškodí životnímu prostředí a hodí se také do interiérů. Je zachován přirozený vzhled dřeva, nakonec právě tento materiál je zde hlavní složkou. Přídavek polyethylenu nebo PVC zaručuje vynikající vlastnosti. Elegance dřeva se tímto způsobem spojuje s praktickým plastem, jde o ekologickou volbu pro všechny moderní domácnosti. Tyto terasy jsou vhodné i do míst, kde se počítá s vyšší frekvencí provozu, jako jsou například kavárny, restaurace a různé obchody. Právě zde je hlavní předností minimální údržba. Stejně tak se stanou i vhodným doplňkem vašeho domova, zvláště pokud máte vedle svého RD také prostornější zahradu. Záleží na vás, jakému typu materiálu dáte zelenou.

  • Broušení, impregnace, nátěry. Ne, dřevoplast rozhodně nevyžaduje časově náročnou údržbu.
  • Dřevo mění barvu, může popraskat, je to jeho přirozená vlastnost. U WPC však toto nehrozí.
  • Vlhkost není překážkou. To znamená, že tyto terasy můžete mít i vedle bazénů nebo jezírek.

Skutečný univerzál do každého domova

Terasy z dřevoplastu jsou jen jednou z řady variant, které WPC nabízí pro naše domácnosti. Tento materiál se totiž hodí i pro stavbu plotů nebo výrobu venkovního nábytku. Jde hlavně o nenáročnost jeho údržby a odolnost vůči mnoha vnějším vlivům bez nutnosti speciálního ošetření. A také o snadnou montáž, protože s dřevoplastem nebudou mít řemeslníci žádnou složitou práci. Pracuje se s ním podobně, jako s klasickým tvrdým dřevem, jednotlivá prkna vypadají na první pohled stejně. Přirozený vzhled je důležitý, protože estetika je na prvním místě. Design si lze přizpůsobit plně k obrazu svému, takovou výhodu rozhodně nenabízí každý materiál.
Mechanické poškození WPC je problémem
Pozor, terasy z dřevoplastu nejsou nezničitelné. Kromě toho, že potřebují kvalitní podklad (například podloží z betonu), měli byste dávat pozor na to, že rýhy už nebude možné nijak zacelit. Na druhou stranu, odolnost tohoto materiálu vůči dešťovým kapkám, mrazu nebo slunečním paprskům je opravdu mimořádná. Mechanické poškození ale už bohužel nepůjde opravit.

Terasy z dřevoplastu